Yageo 9T12062A1623CAHFT
9T12062A1623CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1623CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 162K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1623CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1623CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1623CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1623CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1623CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1623CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1623CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1623CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1623CAHFT
DIODE GEN PURP 400V 8A TO262 datasheet.pdf
TVS DIODE 47VWM 108VC R6 datasheet.pdf
LATCH HANDLE LOCKING L BLACK datasheet.pdf
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 321MA 1.8 OHM datasheet.pdf
SBC PENTIUM M745 1.8 GHZ MAX 2GB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 30A 2.4 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTW 16POS datasheet.pdf