Yageo 9T12062A1650CBHFT
9T12062A1650CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1650CBHFT
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1650CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1650CBHFT
QUANTITY
9T12062A1650CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1650CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1650CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1650CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1650CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1650CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1650CBHFT
RES SMD 4.02M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
IGBT 600V 55A 200W TO247AC datasheet.pdf
M1000 SIG HDR datasheet.pdf
CB BTS FT BRS 1 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
JT 5C 5#20 PIN RECP datasheet.pdf
AB 17C 17#16 PIN PLUG datasheet.pdf
GT 6C 3#0,3#12 SKT RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 250MW SOD123 datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 75PF 500V 5% NP0 1210 datasheet.pdf