Yageo 9T12062A1652BBHFT
9T12062A1652BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1652BBHFT
Brief Description
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1652BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1652BBHFT
QUANTITY
9T12062A1652BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1652BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1652BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1652BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1652BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1652BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1652BBHFT
IC 12 BIT DAC P/O 20-SOIC datasheet.pdf
HANDLAMP 26W HAZARD DUTY 50'CORD datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 410MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf