Yageo 9T12062A1690FBHFT
9T12062A1690FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1690FBHFT
Brief Description
RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1690FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1690FBHFT
QUANTITY
9T12062A1690FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1690FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1690FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1690FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1690FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1690FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1690FBHFT
BATT PACK 7.2V AA 1500MAH NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 5.3A 2X2 4-MFP datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30A 150V ITO220AB datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
12V DC TO AC COMPACT INVERTER datasheet.pdf