Yageo 9T12062A1691BBHFT
9T12062A1691BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1691BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1691BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1691BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1691BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1691BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1691BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1691BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1691BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1691BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1691BBHFT
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO252-5 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 110MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 300KHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
CARD MARKER B datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE PIN datasheet.pdf