Yageo 9T12062A1693CAHFT
9T12062A1693CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1693CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 169K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1693CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1693CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1693CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1693CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1693CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1693CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1693CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1693CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1693CAHFT
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100POS 1MM SLD datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC MMIC PWR AMP 1W 27-34GHZ 8SMD datasheet.pdf
IC TXRX CAN 5V 8SON datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 3-24V 350MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.82K OHM 1% 30W datasheet.pdf
ANT MESH 5DBI 2.4GHZ N MALE datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 4X148" A MED datasheet.pdf
LABEL ID RATING 2.88"X1.75"YL/BK datasheet.pdf