Yageo 9T12062A16R9BBHFT
9T12062A16R9BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A16R9BBHFT
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A16R9BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A16R9BBHFT
QUANTITY
9T12062A16R9BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A16R9BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A16R9BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A16R9BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A16R9BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A16R9BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A16R9BBHFT
FIXED IND 18UH 320MA 4.15 OHM TH datasheet.pdf
IC FREQ SYNTH 2.5GHZ 24-TSSOP datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG BLACK 250' datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN SET SCREW 1POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 8SO datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf