Yageo 9T12062A1740BAHFT
9T12062A1740BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1740BAHFT
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1740BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1740BAHFT
QUANTITY
9T12062A1740BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1740BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1740BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1740BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1740BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1740BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1740BAHFT
CAP ALUM 33000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 33PS .100 SGL datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ADJ 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5.0MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ENCODER OPT 3CHAN 1000PPR 5VDC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD CMOS 16TSSOP datasheet.pdf
LED ROUND YLW YLW DIFF TAB TERM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
NTC THERMISTOR 0402 47K J60 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf