Yageo 9T12062A1740BBHFT
9T12062A1740BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1740BBHFT
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1740BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1740BBHFT
QUANTITY
9T12062A1740BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1740BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1740BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1740BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1740BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1740BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1740BBHFT
TOOL EXTRACTOR HT-2285 .062 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 26POS datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 680MA 104 MOHM datasheet.pdf
IC BUS SWITCH BUFF 4CH 16TSSOP datasheet.pdf
RES 1.49M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
MKP 10UF 5% 850VDC DRAWING T5 datasheet.pdf
FUSE 3.6KV 100A M/S datasheet.pdf