Yageo 9T12062A1741CAHFT
9T12062A1741CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1741CAHFT
Brief Description
RES SMD 1.74KOHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1741CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1741CAHFT
QUANTITY
9T12062A1741CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1741CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1741CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.74k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1741CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1741CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1741CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1741CAHFT
CONN BOTTOM GROUND PLATE FEMALE datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V TO277A datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 50MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS TIN datasheet.pdf