Yageo 9T12062A1782DAHFT
9T12062A1782DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1782DAHFT
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1782DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1782DAHFT
QUANTITY
9T12062A1782DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1782DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1782DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1782DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1782DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1782DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1782DAHFT
JUMPER-H1501TR/A2015S/X 6" datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOD523 datasheet.pdf
GDT 230V 15% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
CONN HEADER GVH 7POS SMD datasheet.pdf