Yageo 9T12062A1783CAHFT
9T12062A1783CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1783CAHFT
Brief Description
RES SMD 178K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1783CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1783CAHFT
QUANTITY
9T12062A1783CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1783CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1783CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1783CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1783CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1783CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1783CAHFT
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
220/12V FLOOD W/1449 datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf