Yageo 9T12062A17R4CBHFT
9T12062A17R4CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A17R4CBHFT
Brief Description
RES SMD 17.4 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A17R4CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A17R4CBHFT
QUANTITY
9T12062A17R4CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A17R4CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A17R4CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A17R4CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A17R4CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A17R4CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A17R4CBHFT
EVALUATION BOARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
SAFE LITE CURTAIN ARM/FOOT 244MM datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf