Yageo 9T12062A1800FBHFT
9T12062A1800FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1800FBHFT
Brief Description
RES SMD 180 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1800FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1800FBHFT
QUANTITY
9T12062A1800FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1800FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1800FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1800FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1800FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1800FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1800FBHFT
HOOK-UP SOLID 18AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
LED VCSEL MICRO LENS 850NM ST datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.11A SOT23-5 datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #36 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 9POS 5.08MM ANGLED datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
IC FPGA 508 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 41POS datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf