Yageo 9T12062A1801BBHFT
9T12062A1801BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1801BBHFT
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1801BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1801BBHFT
QUANTITY
9T12062A1801BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1801BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1801BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1801BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1801BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1801BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1801BBHFT
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 128K EE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 9POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 70W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 108POS SMD datasheet.pdf