Yageo 9T12062A1801FBHFT
9T12062A1801FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1801FBHFT
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1801FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1801FBHFT
QUANTITY
9T12062A1801FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1801FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1801FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1801FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1801FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1801FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1801FBHFT
IC DATA ACQ SYS 12BIT 3V 20-DIP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 200KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223 datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 WHT 40' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf