Yageo 9T12062A1803BBHFT
9T12062A1803BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1803BBHFT
Brief Description
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1803BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1803BBHFT
QUANTITY
9T12062A1803BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1803BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1803BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1803BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1803BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1803BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1803BBHFT
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG CPC 18POS SOLDER CUP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS GOLD NATURL datasheet.pdf
6016 CORDSETS 15A 8.2' datasheet.pdf
SBC VORTEX 800 MHZ 256 MB datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MOD RECT ASSY 2.4A 2.5KV STD datasheet.pdf