Yageo 9T12062A1822DBHFT
9T12062A1822DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1822DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1822DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1822DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1822DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1822DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1822DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1822DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1822DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1822DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1822DBHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 29POS datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.81MM datasheet.pdf