Yageo 9T12062A1870CAHFT
9T12062A1870CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1870CAHFT
Brief Description
RES SMD 187 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1870CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1870CAHFT
QUANTITY
9T12062A1870CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1870CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1870CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1870CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1870CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1870CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1870CAHFT
RES SMD 6.8 OHM 10% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
IC SWITCH 4CH I2C/SMBUS 20-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 6.5A 8-SOP datasheet.pdf
L-N-L KIT datasheet.pdf
AE-770 datasheet.pdf
CAP CER 470UF 4V 20% X7R 1812 datasheet.pdf