Yageo 9T12062A18R7BAHFT
9T12062A18R7BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A18R7BAHFT
Brief Description
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A18R7BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A18R7BAHFT
QUANTITY
9T12062A18R7BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A18R7BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A18R7BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A18R7BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A18R7BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A18R7BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A18R7BAHFT
CONN HEADER VERT 100POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL TRANSP D 20-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS RT ANG TIN datasheet.pdf
RES 7.50K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEAD ASS'Y FOR LMT SW-83704 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 110POS datasheet.pdf