Yageo 9T12062A1910CAHFT
9T12062A1910CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1910CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1910CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1910CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1910CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1910CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1910CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1910CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1910CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1910CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1910CAHFT
TERMINAL BLOCK 5MM 5POS PCB datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 4K OTP 40DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOARD EVAL SIGMADSP AUD ADAU1701 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 31.38"W datasheet.pdf
RES SMD 33M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 655MA 230 MOHM datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE GREEN datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W DO214AC datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVR datasheet.pdf