Yageo 9T12062A1910CAHFT
9T12062A1910CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1910CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1910CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1910CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1910CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1910CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1910CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1910CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1910CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1910CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1910CAHFT
MOSFET N-CH 650V 7.3A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
15W 2X 15V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1100MM X 500M datasheet.pdf