Yageo 9T12062A1960FBHFT
9T12062A1960FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1960FBHFT
Brief Description
RES SMD 196 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1960FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1960FBHFT
QUANTITY
9T12062A1960FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1960FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1960FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1960FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1960FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1960FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1960FBHFT
RES TEMP SENS 82 OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 210 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf