Yageo 9T12062A1961BBHFT
9T12062A1961BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1961BBHFT
Brief Description
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1961BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1961BBHFT
QUANTITY
9T12062A1961BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1961BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1961BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.96k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1961BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1961BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1961BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1961BBHFT
OSC XO 18.432MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 8A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CONN HEADR 74POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONN RECEPT 17POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf