Yageo 9T12062A1963FBHFT
9T12062A1963FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1963FBHFT
Brief Description
RES SMD 196K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1963FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1963FBHFT
QUANTITY
9T12062A1963FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1963FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1963FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1963FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1963FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1963FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1963FBHFT
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.3V 1.07A 10MSOP datasheet.pdf
SENS PROX M30 15MM PNP-NC SHILD datasheet.pdf
IC AMP MMIC BIPO BROADBND SC70-6 datasheet.pdf
SW ROTARY ACTUATOR SP 2-12POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
ETHERNET SW 3041B-AD-P datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf