Yageo 9T12062A19R1BBHFT
9T12062A19R1BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A19R1BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A19R1BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A19R1BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A19R1BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A19R1BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A19R1BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A19R1BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A19R1BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A19R1BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A19R1BBHFT
CONN HEADER 56POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
ADHESIVE CLIP datasheet.pdf
CONN RCPT IP68 USB B PNL - 5POS datasheet.pdf
IC BUFFER ZD HI PERFORM 16-SOIC datasheet.pdf
IC LI-ION CHRG 800MA 4.2V 10SON datasheet.pdf
HOOK-UP 14AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
VARISTOR 243V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf