Yageo 9T12062A2050BAHFT
9T12062A2050BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2050BAHFT
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2050BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2050BAHFT
QUANTITY
9T12062A2050BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2050BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2050BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2050BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2050BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2050BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2050BAHFT
IC MCU 8BIT 1.75KB EPROM 20CDIP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92 datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .10-.20"1000PC datasheet.pdf
UPS 1KVA 700W 6OUT RACK MOUNT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PMI BASE 15/32 INCAND SUB MINI datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LIMITRON FAST ACTING FUSE CLASS datasheet.pdf
10UF 450V 12,5X30MM 85C 10000H datasheet.pdf