Yageo 9T12062A2100FBHFT
9T12062A2100FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2100FBHFT
Brief Description
RES SMD 210 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2100FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2100FBHFT
QUANTITY
9T12062A2100FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2100FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2100FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2100FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2100FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2100FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2100FBHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 31POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR RED datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
6.35MM X 18.57MM 1=25/PK datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 7POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
750 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf