Yageo 9T12062A2101CAHFT
9T12062A2101CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2101CAHFT
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2101CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2101CAHFT
QUANTITY
9T12062A2101CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2101CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2101CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2101CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2101CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2101CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2101CAHFT
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 135.45VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0024UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf