Yageo 9T12062A2102FBHFT
9T12062A2102FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2102FBHFT
Brief Description
RES SMD 21K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2102FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2102FBHFT
QUANTITY
9T12062A2102FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2102FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2102FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2102FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2102FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2102FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2102FBHFT
TAG MARKING 42-60 50/CD datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD EDGE W/GUIDES .156 22POS datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H datasheet.pdf
BUS-DROP GRIP .220-.320" 3.5" datasheet.pdf
LICENSE PCI EXP X1 ENDPOINT ECP3 datasheet.pdf
MINIFIT TPA RA HDR /FLG 4POS datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf