Yageo 9T12062A2150BAHFT
9T12062A2150BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2150BAHFT
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2150BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2150BAHFT
QUANTITY
9T12062A2150BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2150BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2150BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2150BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2150BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2150BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2150BAHFT
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISE SLIDE 3POS datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CABLE 15COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf