Yageo 9T12062A2152CBHFT
9T12062A2152CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2152CBHFT
Brief Description
RES SMD 21.5KOHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2152CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2152CBHFT
QUANTITY
9T12062A2152CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2152CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2152CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2152CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2152CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2152CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2152CBHFT
RELAY SSR 30A HEATISNK DC IN 32V datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
FUSE 450A 1250V 1BKN/75 AR CU datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 226 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 2W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
9POS M PRESS FIT D-SUB M3 SPC datasheet.pdf