Yageo 9T12062A2203CBHFT
9T12062A2203CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2203CBHFT
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2203CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2203CBHFT
QUANTITY
9T12062A2203CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2203CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2203CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2203CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2203CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2203CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2203CBHFT
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 12AWG datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 5.6PF 100V 0805 datasheet.pdf
IC SMOKE DETECT PHOTO MEM 16SOIC datasheet.pdf
FUSE SPLCR BLOCK 225A 600V 3POLE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA SC76-2 datasheet.pdf
CABLE 4COND 2AWG BLACK SHLD 100' datasheet.pdf