Yageo 9T12062A2213CAHFT
9T12062A2213CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2213CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2213CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2213CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2213CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2213CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2213CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2213CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2213CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2213CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2213CAHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 2FU/115 AR UC datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 500A DO200AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 17A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 150MW 0503 datasheet.pdf
MINI MI II REC HSG ASSY 5CKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf