Yageo 9T12062A2263CBHFT
9T12062A2263CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2263CBHFT
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2263CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2263CBHFT
QUANTITY
9T12062A2263CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2263CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2263CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2263CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2263CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2263CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2263CBHFT
CONV DC-DC 1W +12V/-12V DUAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A 2PWRFLEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP SCREW HEX 1/2-13 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED NEUTRAL WHT 4100K 3000MA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS datasheet.pdf