Yageo 9T12062A2263DBHFT
9T12062A2263DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2263DBHFT
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2263DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2263DBHFT
QUANTITY
9T12062A2263DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2263DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2263DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2263DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2263DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2263DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2263DBHFT
BOOK LINEAR TECH APPS 1997 VOL 3 datasheet.pdf
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 15POS 2.54MM datasheet.pdf
IC DDR PLL ZD BUFFER 28-SSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf