Yageo 9T12062A22R0FBHFT
9T12062A22R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A22R0FBHFT
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A22R0FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A22R0FBHFT
QUANTITY
9T12062A22R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A22R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A22R0FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A22R0FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A22R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A22R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A22R0FBHFT
CAP CER 220PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
ADD-A-RACK FOR UPRIGHT CAB RACK datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 24SGL 3.18MM datasheet.pdf
MOD DDR3 SDRAM 1GB 240UDIMM datasheet.pdf
MULTIPATH 4 BLADE RA PWR PLUG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf