Yageo 9T12062A22R1FBHFT
9T12062A22R1FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A22R1FBHFT
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A22R1FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A22R1FBHFT
QUANTITY
9T12062A22R1FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A22R1FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A22R1FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A22R1FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A22R1FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A22R1FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A22R1FBHFT
RES SMD 267 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 475 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD80 datasheet.pdf