Yageo 9T12062A22R6DBHFT
9T12062A22R6DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A22R6DBHFT
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A22R6DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A22R6DBHFT
QUANTITY
9T12062A22R6DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A22R6DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A22R6DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A22R6DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A22R6DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A22R6DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A22R6DBHFT
IDC CABLE - MDN36K/MC37G/MDN36K datasheet.pdf
SW DIP SLIDE SPST 10POS UNSEALD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 700MA SMINI3 datasheet.pdf
INPUT MODULE 32 DIGITAL 24VDC datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf