Yageo 9T12062A22R6FBHFT
9T12062A22R6FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A22R6FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A22R6FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A22R6FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A22R6FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A22R6FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A22R6FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A22R6FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A22R6FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A22R6FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A22R6FBHFT
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC PWR SW HI-SIDE 2CH DSO14-40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 280K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RAIL CAP TS35X15 RBR CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf