Yageo 9T12062A2320BBHFT
9T12062A2320BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2320BBHFT
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2320BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2320BBHFT
QUANTITY
9T12062A2320BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2320BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2320BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2320BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2320BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2320BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2320BBHFT
RES 5.0 OHM 20W 5% WW RAD datasheet.pdf
CONN SOCKET 80POS W/O STRAIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.5MM datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC NVSRAM 512KBIT 3.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf