Yageo 9T12062A2321BBHFT
9T12062A2321BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2321BBHFT
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2321BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2321BBHFT
QUANTITY
9T12062A2321BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2321BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2321BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2321BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2321BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2321BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2321BBHFT
LED 3HI 2MM GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .050" STR PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STR W/SKT SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC K OS 100W datasheet.pdf
IC REG DUAL SYNC 3A BUCK 24TSSOP datasheet.pdf
LED RS ARRAY WHITE 6600 LM datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-D, Dual Link 24 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf