Yageo 9T12062A2321BBHFT
9T12062A2321BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2321BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2321BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2321BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2321BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2321BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2321BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2321BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2321BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2321BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2321BBHFT
IDC CABLE - HKC60S/AE60G/HKC60S datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES 825 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 70POS DR LOW P datasheet.pdf
MOD CRIMP TOOL KIT 8 AWG INSUL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf