Yageo 9T12062A2323BBHFT
9T12062A2323BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2323BBHFT
Brief Description
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2323BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2323BBHFT
QUANTITY
9T12062A2323BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2323BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2323BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2323BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2323BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2323BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2323BBHFT
WASHER SHOULDER #2 NYLON datasheet.pdf
TVS DIODE 55.1VWM 98VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 2.1M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 256FPBGA datasheet.pdf
IC CLK FREQ SYNC CPU 200MHZ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
#25501-01027 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
DC 2WIRE UNSHLD 5.4MM DIA NO datasheet.pdf