Yageo 9T12062A2370BBHFT
9T12062A2370BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2370BBHFT
Brief Description
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2370BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2370BBHFT
QUANTITY
9T12062A2370BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2370BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2370BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2370BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2370BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2370BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2370BBHFT
INSRT/EXTRCT PCB 1.55" .125" NAT datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE SMB-RA/SMB-RA 6" RG-179 datasheet.pdf
ADAPTER TEST .094" PIN RED datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT INVERTER 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
THRUST WASHER datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf
IR RCVR REMOTE MODULE 38KHZ SMD datasheet.pdf