Yageo 9T12062A2400CAHFT
9T12062A2400CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2400CAHFT
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2400CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2400CAHFT
QUANTITY
9T12062A2400CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2400CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2400CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2400CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2400CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2400CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2400CAHFT
MODULE PIP .9-2.5V 6A SMD datasheet.pdf
CONN HDR 34POS VERT S-LATCH 10AU datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 215NH 520MA 110 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 50VDC 2824 datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
RACK BLOWER ADAPTOR KIT datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE SKT datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
26500 61C 61#20 P RECP SS LC datasheet.pdf
40-Channel, 3V/5V Single Supply, 14-Bit, Voltage-Output DAC IC datasheet.pdf