Yageo 9T12062A2403DAHFT
9T12062A2403DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2403DAHFT
Brief Description
RES SMD 240K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2403DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2403DAHFT
QUANTITY
9T12062A2403DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2403DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2403DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2403DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2403DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2403DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2403DAHFT
CONN RECEPT VERT STACK 8POS 2MM datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 60V 14-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 17.7A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CONN COUPLER 30A 240V 10FT CABLE datasheet.pdf