Yageo 9T12062A2433CBHFT
9T12062A2433CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2433CBHFT
Brief Description
RES SMD 243K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2433CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2433CBHFT
QUANTITY
9T12062A2433CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2433CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2433CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2433CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2433CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2433CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2433CBHFT
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 10MM-60MM PREWIRE datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A HINGE ROLLR LEVR datasheet.pdf
VARISTOR 170V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 4.7MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf