Yageo 9T12062A2490CAHFT
9T12062A2490CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2490CAHFT
Brief Description
RES SMD 249 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2490CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2490CAHFT
QUANTITY
9T12062A2490CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2490CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2490CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2490CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2490CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2490CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2490CAHFT
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 8POS 2.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
10 CAB 10SL GASKET REAR MT PCP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE SCKT datasheet.pdf