Yageo 9T12062A24R9FBHFT
9T12062A24R9FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A24R9FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A24R9FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A24R9FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A24R9FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A24R9FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A24R9FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A24R9FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A24R9FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A24R9FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A24R9FBHFT
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HSG W/POL BTTN 60POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
HV OPROBE 10KV 50MHZ 2.0M BNCM datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf